Field Trialsy

W najbliższą niedzielę 30 kwietnia w Będzinie pod Katowicami odbędą się kolejne międzynarodowe zawody kynologiczne organizowane przez PZŁ Katowice. Tym razem w zawodach udział wezmą dziko żyjące ptaki.

Trwający obecnie okres lęgowy ptaków oraz art. 165 kodeksu wykroczeń, który jasno zabrania płoszenia i ścigania dziko żyjących zwierząt, poza czynnościami związanymi z polowaniem lub ochroną lasów, nie przeszkadza PZŁ Katowice do zorganizowania Międzynarodowego Konursu Field Trialsów.

Podczas zawodów w Będzinie psy myśliwskie Wyżły będą wpuszczane na teren gdzie bytują kuropatwy oraz bażanty po to by myśliwi mogli ocenić sprawność przepłoszenia (wystawienia) zwierzęcia pod lufę mysliwego.

Myśliwi zapewniają, że podczas niedzielnego konkursu nie zostanie zabity żaden ptak. Jednak nie są w stanie sprecyzować się w jaki sposób rywalizacja ma się do ustawy o ochronie zwierząt oraz do kodeksu wykroczeń, które zabraniają płoszenia dziko żyjących zwierząt o ile nie trwa polowanie. Konkurs polowaniem nie jest.

Razem z nowo powstałą grupą Śląsk przeciw myśliwym oraz Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oddział Zduńska Wola postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie.
Organizatorem wydarzenia jest Katowickie Koło Łowieckie. Zbiórka odbędzie się na terenie Koła Łowieckiego „ Gwardia” Będzin przy Parkowej 12 w Sarnowie. Rozpoczęcie konkursu nastąpi 30.04.2017 r. o 7:00. Zapraszamy na demonstrację!

Dołączajcie na Fan Page: Śląsk przeciw myśliwym

Filmy:

Tak wyglądały podobne zawody w Będzinie w 2012 roku. Myśliwi strzelają do ptaków zaraz po wypuszczeniu na wolność oraz w bliskiej odległości od domów mieszkalnych (7 minuta filmu):

Film instruktażowy jak sparaliżować gołębia by nie uciekał przed psem. Gołąb ma łamany kark,ciągle żyje jako żywa przynęta dla psa

Inne sposoby trenowania psów:

Comments

  1. Ustawa, której nawet nie potraficie zacytować, dopuszcza też organizowanie prób pracy psów…

Leave a Reply

Required fields are marked*