Pielgrzymka odpustowa leśników i myśliwych w Tuchowie

W sobotę, 5 lipca 2018 roku, odbyła się doroczna pielgrzymka leśników, pracowników parków krajobrazowych i myśliwych do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Organizatorami pielgrzymki małopolskich leśników do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Tuchowie byli leśnicy z Nadleśnictwa Gromnik. Jak widać na zdjęciu, wykazali się nie lada „kreatywnością”.

Zdjęcie pochodzi z fan page Łowca Tarnowski. Gdy tylko zrobił się wokół tej fotografii szum, strona wykasowała całą galerię z pielgrzymki.

Tak to wyglądało rok temu:

http://www.gromnik.krakow.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/jubileuszowa_pielgrzymka_lesnikow

(…)

Celebransem uroczystej Mszy świętej i kaznodzieją był ks. Piotr Filipek z Brzostka.

(…)

Kaznodzieja w swoich rozważaniach zaakcentował, iż myśliwi są obecnie plugawieni i poniżani. Mówił on: Nie da się być myśliwym, leśnikiem jeśli się nie ma do tego pasji, powołania. Panuje model myśliwego- barbarzyńcy, który potrafi niszczyć, zabijać, o nic nie dbać. Tak naprawdę są to ci, którzy w sposób odpowiedzialny wypełniają namysły i nakaz Boga: „czyńcie sobie ziemię poddaną” Ks. Piotr zapewnił leśników, że w niebie będą lasy, zioła, ptaki, zwierzęta, ponieważ w chwale zbawionych będzie uczestniczył cały kosmos. Z rajskiego ogrodu coś pozostało na ziemi- bliski kontakt z przyrodą. Nie bójmy się dawać świadectwa, że przyroda jest dziełem Bożym, poznajemy piękno Stwórcy. O ile las jako przyrodniczy twór jest fascynujący, to o tyle zaskakujące jest to, jak fascynujący może być las ludzkich pasji.

Leave a Reply

Required fields are marked*