Pod Strzelinem nie postrzelali

Kolejny udany spacer naszej grupy. Tym razem odwiedziliśmy myśliwych z Koła Łowieckiego „Łowiec” z Wrocławia. Polowanie miało odbyć się w okolicach Borku Strzelińskiego pod Strzelinem. Gdy „Łowcy” spostrzegli, że wśród nas jest TVP3 oraz Gazeta Wyborcza Wrocław wpadli w lekką konsternację.

Szybka narada… Pojawia się pomysł „zagrania ekologów”. Naprędce udaje się znaleźć 3 worki na śmieci no i zaczyna się show pod TVP i Gazetę Wyborczą.

Do tego kilka zagrywek, że skoro jesteśmy miłośnikami przyrody to dlaczego im nie pomożemy? Ci jednak nie potrafili odpowiedzieć na proste pytanie: po co Wam broń do sprzątania śmieci?

Gdy telewizja nakręciła swój materiał, panowie myśliwi ruszyli błotnistymi drogami polnymi w inne miejsce. My oczywiście za nimi… przez chwilę wydawało się, że dopięli swego. Jedno auto ugrzęzło, TVP3 też miała problem z pokonaniem błota.

Na szczęście Bór nam sprzyjał i trafiliśmy na rolnika, który szybko i całkowicie bezpłatnie wyciągnął nasze auto z potrzasku.

Myśliwy zostali szybko zlokalizowani. Kolejna narada i tym razem próba z policją.

Do rozmowy z wezwanymi funkcjonariuszami Policji wysłano najstarszego z myśliwych. Liczono na autorytet osoby starszej. Policja była jednak niewzruszona, na nic zdała się próba przekonania policjantów do wymuszenia na nas zaprzestania spacerów po ogólnodostępnych drogach. Uznano, że nie ma podstawy prawnej by nas spisać i zatrzymywać.

Ostatecznie polowanie się nie odbyło. Myśliwi zakończyli ogniskiem.

Nic nie cieszy bardziej niż pusty kosz transportowy na dzika po nieudanym polowaniu.

Nie ugniemy się represyjnemu prawu. Dołącz do nas! Zapraszamy w niedzielę na Oławską 31 o 12:00 na demonstrację:

https://www.facebook.com/events/1764312947197039/

Prawo łowieckie Szyszki do kosza!

Leave a Reply

Required fields are marked*