Konkurs pracy norowców w Rakowie odwołany! Petycja!

Konkursy norowania To jedna z wielu szczególnie okrutnych rozrywek myśliwych. Zakazane w kilku krajach Europy, w Polsce niestety dalej legalne, polegają na szczuciu psów na lisa w specjalnie do tego celu zbudowanych norach.

Przerażony list szaleje ze strachu. Na wszelkie sposoby próbuje bronić swojego życia co niejednokrotnie kończy się dotkliwym poranieniem psów myśliwskich.

PODPISZ PETYCJĘ DO MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI!

Oto w jaki sposób „kochający przyrodę i zwierzęta” myśliwi oraz hodowcy psów myśliwskich traktują lisy podczas treningów psów przeznaczonych do norowania. O ile na oficjalnych konkursach myśliwi starają się zachować pozory „humanitaryzmu” tak nikt nie kontroluje metod tresury psów myśliwskich.

Wystarczy kilka minut poszukiwań na Youtube by znaleźć udostępniane przez hodowców i myśliwych filmy ze szkoleń. Oto kilka z nich. Uwaga sceny drastyczne!

Równie brutalne filmy znajdziemy nie tylko za wschodnią granicą Polski. W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii lokalni aktywiści walczący o Prawa Zwierząt nagrali ukrytą kamerą trening psów myśliwskich w West Mercia gdzie tego typu praktyki są od ok. 10 lat zakazane:

http://www.express.co.uk/news/nature/682770/Secret-video-live-fox-cubs-used-train-hunting-dogs

Myślicie, że w Polsce „miłośnicy przyrody” nie robią takich rzeczy? Nic bardziej mylnego. Oto podejrzana rozmowa na najpopularniejszym wśród amatorów zabijania zwierząt forum:

Podczas treningów polscy myśliwi dopuszczają do zagryzania przez psy koty lub króliki. Jak widać po toczonej dyskusji to jak najbardziej „normalne” i akceptowalne praktyki wśród hodowców psów i członków PZŁ. Wszystko w imię tradycji i miłości do przyrody.

Całość: http://www.lowiecki.pl/dziennik/forum.php?f=13&t=34012&numer=748

PZŁ LEGNICA ODWOŁUJE KONKURS NOROWANIA
8-9 kwietnia w Rakowie pod Chocianowem PZŁ LEGNICA planowało duże Międzynarodowe wydarzenie. Kilkadziesiąt psów miało stanąć do walki z lisami w specjalnie do tego celu przygotowanych norach.


Ośrodek w Rakowie (PZŁ LEGNICA)Ośrodek w Rakowie (PZŁ LEGNICA)

Razem z Viva!, Poznaniakami przeciw myśliwym i Bastą postanowiliśmy zorganizować protest pod ośrodkiem w Rakowie. Protest zgłosiliśmy w urzędzie miasta i gminy w Chocianowie na dwa dni przed wydarzeniem. Okazało się, że w urzędzie pracuje osoba przychylna myśliwym i informacja o planowanym proteście dotarła natychmiast do PZŁ LEGNICA. Międzynarodowy konkurs norowania został odwołany! W informacji, do której dotarliśmy myśliwi postanowili odwołać konkurs ze względu na „pogarszający się wizerunek łowiectwa w Polsce.” Nasza akcja mogłaby nadszarpniętemu wizerunkowi jeszcze bardziej zaszkodzić.

Nie jest to jedyny konkurs tego typu, który planowany jest w Polsce. Kolejne wkrótce, oto lista:
http://zubr.szczecin.pl/anatomia/m.pdf. Na pewno nie poprzestaniemy tylko na Rakowie!

PODPISZ PETYCJĘ DO MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI!

Comments

  1. Its horrible !

  2. Stop cierpieniom zwierząt

  3. Tusiace ludzi na swiecie poswieca sily dla ratowamia pojedynczych istnien a u nas traktuje sie lisa, kota czy krolika okrutnie jak szmaciana zabawke dla psa. To zwyrodnienie najwyzszego rzedu!

  4. STOP!!!bestialstwu

  5. To okrucieństwo .Nie może na to patrzec żaden normalny człowiek!!!!

  6. DISGUSTING and INHUMANE! HELLO-XXI CENTURY came a long time ago!

  7. Okrutne i niepotrzebne, tylko zwyrodniali ludzie czerpią przyjemność i rozrywkę z cierpienia innych istot.

Leave a Reply

Required fields are marked*